۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
مقاله
طرح روی جلد مجله Acta Crystallographic Section C برگرفته از مقاله خانم دکتر حاجی اشرفی
نتیجه کار پژوهشی خانم دکتر حاجی اشرفی، عضو هیات علمی دانشکده فیزیک ـ شیمی دانشگاه الزهرا در مجله Acta Crystallographic Section C به چاپ رسیده است. این ژورنال دارای ضریب تاثیر 8/67 است و جزو مجلات Q1 می باشد.

در این پژوهش 6 نمونه از ترکیب های کوئوردیناسیونی گروه IIB سنتز و ساختار حالت جامد آنها به کمک پراش اشعه ایکس تک بلور تعیین شد. ارتباط بین واحدهای ساختاری و نحوه تعامل آنها به کمک آنالیزهای هندسی، بررسی های آماری و محاسبات تئوری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نتایج این بررسی ها نشان داد که برهم کنش های بین مولکولی از نوع پیوند هیدروژنی و انباشتگی های آروماتیک-آروماتیک سهم قابل توجهی در خودتجمعی واحدهای ساختاری مورد مطالعه دارد. چنین مطالعاتی می تواند به درک ساختار حالت جامد سیستم های شامل فلز و پیش بینی ساختارهای این مواد در مقیاس نانو کمک کند.

این تحقیقات حاصل پژوهش های انجام گرفته خانم ها رقیه زکریازاده و فرنوش کیا در قالب پایان نامه های کارشناسی ارشد می باشد. نتایج این پژوهش در مجلهActa Crystallographica Section C منتشر شده است و تصویر روی جلد این مجله در شماره مربوطه به این پژوهش اختصاص یافته است.این ژورنال دارای ضریب تاثیر 8/67 است و جزو مجلات Q1 می باشد. 

تاریخ:
1397/12/01
تعداد بازدید:
838
منبع:
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
گروه شیمی
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك، دانشكده فيزيك شيمي دانشگاه الزهرا
  كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041347+
فاكس : 982188613935+
 physchem[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.