۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
نوزدهمین دوره هفته پژوهش و فناوری
ارسال شده در تاریخ 1397/10/02
ساعت 09:40

مراسم تجلیل از اساتید و پژوهشگران برتر دانشگاه الزهرا  با حضور جمع کثیری از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهرا، دکتر مهناز ملانظری رئیس دانشگاه صبح امروز 28 آذرماه ضمن حضور و تبریک و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح در نوزدهمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری به تبیین برنامه های یکساله پیشروی دانشگاه در زمینه فعالیت های پژوهشی پرداخت و به اقدامات پژوهشی سال گذشته که در دو محور نرم افزاری و سخت افزاری صورت گرفت اشاره کرد و عنوان نمود: در حوزه نرم افزاری که از جدی ترین و بهترین آنها تصویر آیین نامه هایی را داشته ایم که تسهیل گر کارهای پژوهشی بوده، می باشد. وی در این باره ادامه داد آیین نامه های تشویق برنامه های پژوهشی، آیین نامه طرح های درون سازمانی، آیین نامه تشویق پدیدآورندگان کتب و ... نیز از فعالیت و اقدامات نرم افزاری می باشد.

رئیس دانشگاه الزهرا به مطرح کردن فعالیت های حوزه سخت افزاری دانشگاه پرداخت و یادآور شد: این اقدامات علی رغم وجود تگناهای بسیار، رد زمینه تجهیز، تکمیل و ساخت آزمایشگاه و وسایل کارگاهی می باشد.

مهناز ملانظری از داشتن طرح جامع پژوهشی و مدون در حوزه های پژوهشی خبر داد و اذعان داشت: دنبال نمودن فعالیت ها و برنامه هایی نظیر فعال شدن حوزه فناوری در زیرمجموعه معاونت پژوهشی، افزایش بیشتر درآمدزایی از محل فعالیت های پژوهشی، تصویب و توجه به آیین نامه های فکری در جهت حمایت از دستاوردهای پژوهشی، شناسایی فرصت های همکاری با صنعت و جامعه، ایجاد بانک های پژوهشی با همکاری اساتید و ... را اهداف یکساله پیشروی در حوزه پژوهشی دانست.

وی همچنین خاطرنشان کرد درآمدزایی از محل فعالیت های پژوهشی در یکساله اخیر 5 برابر سنوات گذشته از جهت ریالی می باشد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر خان بیگی رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه الزهرا با اشاره به این مطلب که باید طرحی ارائه داد که به صورت جاری پژوهش تجلیل شود، اظهار داشت در یک محیط علمی همچون دانشگاه الزهرا باید اذعان کرد که مغز واقعی از آن مجموعه پژوهشگران می باشد.

مهمان ویژه این مراسم، دکتر سعید سمنانیان مشاور معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در جمع اساتید و پژوهشگران برتر دانشگاه الزهرا، دانشگاه های جهان را در سه نسل طبقه بندی نمود و خاطرنشان کرد: دانشگاه نسل یک که دانشگاه آموزش محور می باشد طی مدت طولانی، سعی به تبدیل شدن به دانشگاه نسل دو یعنی دانشگاه پژوهش محور داشته است که از 2200 واحد دانشگاهی در ایران حدود 10 الی 15 دانشگاه پژوهش محور می باشند و باقی همه آموزش محور هستند.

وی ادامه داد در حال حاضر 200 دانشگاه در جهان، دانشگاه نسل 3 یا دانشگاه جامع محور هستند که هر کدام از این سه نسل دارای ویژگی هایی می باشند.

سمنانیان با بیان این مطلب که توقع دانشگاه از اساتید خود با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است تسریع کرد: از استاد دانشگاه پژوهش محور انتظار می رود که در تمام زمینه ها اطلاعات داشته و سالانه مقاله های عالی در سطح بین المللی به چاپ برساند درحالی که چنین انتظاری از استاد دانشگاه آموزش محور نمی رود.

مشاور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه نسل 3 و جامع محور را دانشگاه هایی دانست که مسایل و مشکلات جامعه را حل می کند. وی همچنین در این خصوص افزود در چنین دانشگاه هایی هدف از گرفتن دانشجو در دوره های ارشد دکتری علاوه بر چاپ مقاله در حوزه های بین المللی، حل مسایل جامعه می باشد.

یداله اردوخانی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهرا نیز در این مراسم در گزارش تفصیلی از فعالیت های حوزه پژوهشی دانشگاه خبر داد و اظهار داشت دانشگاه به ارتقاء خود در سطح بین المللی توجه دارد و تمام فعالیت های خود را در این راستا جهت دهی و سازمان دهی می کند.

در پایان این مراسم از اساتید و پژوهشگران دانشگاه الزهرا با ارائه تندیس تقدیر و تجلیل شد.
اسامی اساتید دانشکده که مورد تقدیر قرار گرفتند به شرح ذیل می باشد

استاد ارجمند جناب آقای دکتر مجید ممهد هروی (پژوهشگر منتخب (1) / پژوهشگر منتخب دارای بیشترین Citation/ پژوهشگر منتخب دارای بیشترین مقالات با درجات Q1 و Q2)

استاد ارجمند سرکار خانم دکتر قدسی محمدی زیارانی (پژوهشگر منتخب (1) )

استاد ارجمند سرکار خانم دکتر کبری نیکوفر (پژوهشگر منتخب (3) )


استاد ارجمند سرکار خانم دکتر لیدا فتوحی (پژوهشگر منتخب (3) )

استاد ارجمند سرکار خانم دکتر صدیقه دادرس (پژوهشگر منتخب (3))

استاد ارجمند جناب آقای دکتر امیرعلی مسعودی (پژوهشگر منتخب دارای بیشترین مقالات مشترک بین المللی)

استاد ارجمند جناب آقای دکتر عزیزاله شفیع خانی (پژوهشگر منتخب دارای بیشترین مقالات مشترک بین المللی)

استاد ارجمند جناب آقای دکتر سید حسین عبدی اسکویی (پژوهشگر منتخب پیشکسوت حوزه علوم پایه )
ستاد ارجمند سرکار خانم دکتر قدسی محمدی زیارانی (مولف منتخب کتاب چاپ شده توسط ناشر بین المللیElsevier )
استاد ارجمند جناب آقای دکتر عزیزاله شفیع خانی، فناور منتخب عضو شرکت دانش بنیان «پویش تدبیر کرانه: فیزتک»
استاد ارجمند سرکار خانم دکتر حنانه حیدری صوفیانی (پژوهشگر منتخب جوان حوزه علوم پایه)

ارسال کننده:
تعداد بازدید:924
تصاویر مرتبط:

  • 1_0
  • 2_0
  • 3_0
  • 4_0
  • 5_0

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك، دانشكده فيزيك شيمي دانشگاه الزهرا
  كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041347+
فاكس : 982188613935+
 physchem[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.