شنبه 29 مهر 1396
New Page 1
اخبار
آئین نامه ها
مجله
طرح های تحقیقاتی
فرم ها
گالری تصاویر
 منشور اخلاقی
 هسته های پژوهشی
ارتباط با ما
نظرات و پیشنهادات
 پرسش های متداول
سایر پیوندها
اخبار دانشکده
تاریخ: 15 آبان 1395 12:19 نظرات: 0 تعداد امتیاز: 3 Article Rating بازدید: 489 مرتبه
همایش علمی تقاطع فیزیک و ریاضی برگزار شد
همایش علمی تقاطع فیزیک و  ریاضی برگزار شد

همایش علمی تقاطع فیزیک و  ریاضی به همت سرکار خانم دکتر لطفیان "مرکز مطالعات همکاری های علمی بین المللی سرکار خانم دکتر حناچی "مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه الزهرا" و همکاری فریناز روشنی عضو گروه فیزیک و مشاور انجمن علمی دانشجویی فیزیک  در  مورخ 12/8/1395 در سالن دکتر تورانی  برگزار گردید.


سخنرانان این همایش علمی بین المللی اساتید برجسته ای از کشورهای ایتالیا و فرانسه و فعال در شاخه فیزیک نظری و مدل سازی بودند. این همایش  با سخنرانی آقای دکتر آنتونیو دگاسپریس از دانشکده فیزیک دانشگاه ساپینزا ی رم در باره  "مدل سازی پایداری برهمکنش دو موج " شروع و سپس با سخنرانی استاد فرانچسکو کالوجرو پیرامون " سیستم های دینامیکی حل پذیر و  و صفرهای  نسل بعدی چندجمله ها" ادامه یافت . استاد کالوجرو از اساتید به نام و پیش کسوت دانشکده فیزیک دانشگاه ساپینزای رم هستند. ایشان 400 مقاله علمی پژوهشی در شاخه فیزیک نظری  و 3 کتاب چاپ شده را در کارنامه علمی خود دارند. پس از یک تنفس کوتاه نیم ساعته، استاد  میگل مانا از دانشگاه مونت پلیر 2 از کشور فرانسه در حیطه " رشد امواج باد بر مرزاقیانوس عمق محدود با روش شبه خطی سازی جفریس" صحبت کردند. این اساتید پیش کسوت حوضه فیزیک نظری برای ایراد سخنرانی  به ایران دعوت شده بودند و هوشیاری سرکار خانم دکتر حناچی این فرصت را برای دانشگاه الزهرا پدید آورد که اساتید و دانشجویان دانشگاه الزهرا نیز از محضر این  فرهیخته گان  برخوردار گردند.


  

بعد از سخنرانی ها و در فرصت تنفس دانشجویان با روی باز این اساتید برای پاسخ گویی سوالاتشان روبرو بودند و تجربه علمی نادری را در دانشگاه الزهرا  داشتند. اساتید برای ادامه همکاری با دانشگاه الزهرا در حوضه کاری مطلوبشان  آمادگی کافی داشتند.


  

در این همایش بالغ بر 180 دانشجو در مقاطع مختلف حضور داشتند . اساتید محترم دانشگاه الزهرا نیز از دانشکده فیزیک- شیمی : گروه فیزیک  خانم دکتر دادرس، آقای دکتر کاویانی، آقای دکتر حکیمی پژوه، آقای دکتر میرترابی، آقای دکتر مسعودی، آقای دکتر دادمهر، آقای دکتر روحانی و از گروه شیمی خانم دکتر فتوحی در این همایش علمی بین المللی شرکت کردند.


  

با تشکر از دفتر مدیریت همکاری های علمی و بین المللی و کارشناسان مسئول و کارامدشان و دانشجویان انجمن علمی- دانشجویی فیزیک  این همایش به خوبی برگزار و با اعطای هدایایی به اساتید محترم خاتمه یافت. گروه خبر: گروه فیزیک
کد خبر: 51
  • همایش علمی تقاطع فیزیک و  ریاضی برگزار شد

امتیازدهی به خبر

RSS comment feed نظرات ارسال شده (0)

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: