۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين
کارگاه دانشکده فیزیک شیمی
کارگاه تئوری عملی یک‌روزه آشنایی با ابزار ملکولی CRISPR به همت انجمن علمی فیزیک برگزار شد
انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه الزهرا کارگاه تئوری عملی یک‌روزه آشنایی با ابزار ملکولی CRISPR را در روز پنجشنبه مورخ 10 خرداد 97 برگزار نمود
انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه الزهرا کارگاه تئوری عملی یک‌روزه آشنایی با ابزار ملکولی CRISPR را در روز پنجشنبه مورخ 10 خرداد 97 برگزار نمود. 

توانایی دست کاری DNA مهم ترین ابزار بیولوژیست هاست. چراکه امکان مشخص کردن رابطه بین یک ژن، mRNA ی آن و محصولات پروتئینی را فراهم کرده و عملکرد آنها را معین می کند. با مهار کردن عملکرد ژن یا تغییر بیان ژن، ویرایش ژنوم می تواند افق های چشم گیری در درک اساس و مبنای بیماری ها ایجاد کرده و یا اهداف جدیدی برای مداخلات پزشکی معین نماید.

در طی 20 سال گذشته، پیشرفت ها در زمینه تکنولوژی های ویرایش ژنومی منجر به دست کاری های دقیق در رده های سلولی و حیوانات مدل شده هاست. در بین تمام این تکنولوژی های جدید، هیجان انگیزترین آنها CRISPR/Cas9 است، یک سیستم ویرایش ژنوم که از سیستم ایمنی باکتریایی اقتباس شده است. این تکنیک کارا، سریع و آسان برای استفاده است. تکنولوژی CRISPR/Cas9 امکان هدف گیری Knock in یا Knock out هر ژنی درون ژنوم را فراهم می کند.
این برنامه با تدریس دو دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا در سایت دانشکده فیزیک برگزار شد
برنامه در ساعت 9 آغاز و در ساعت 14 پایان رسید

تاریخ:
1397/03/21
تعداد بازدید:
100
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك، دانشكده فيزيك شيمي دانشگاه الزهرا
  كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041347+
فاكس : 982188613935+
 physchem[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.